Galéria Baníckeho múzea v Rožňave

Kálmán Tichy (1888 - 1968)

13. 9. 2018 - 20. 11. 2018
Galéria Baníckeho múzea v Rožňave

Srdečne Vás pozývame v rámci Roka Kálmána Tichyho a Dní európskeho kultúrneho dedičstva na výstavu Kálmán Tichy (1888 - 1968), ktorej vernisáž sa uskutoční 13. septembra 2018 o 15:30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25 Rožňava. Výstava potrvá do 20. novembra 2018.

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Tlačová správa

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v týchto dňoch prichádza so zaujímavou výstavou. V rámci Dní mesta Rožňava a Dní európskeho kultúrneho dedičstva bude v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave otvorená výstava s názvom Kálmán Tichy (1888 – 1968).

Výstava je jedným z najväčších podujatí Roka Kálmána Tichyho v Rožňave, iniciátormi ktorého boli Občianske združenie Pre partnerské mestá Rožňavy, Banícke múzeum v Rožňave, Mesto Rožňava a Klub starých Rožňavčanov. Mesto Rožňava vyhlásilo rok 2018, kedy si pripomíname jeho dvojité výročie, za Rok Kálmána Tichyho na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva 3. februára 2018 a zároveň udelilo Kálmánovi Tichymu titul Čestný občan Rožňavy In memoriam. 8. augusta 2018 mu samospráva mesta odhalila na budove riaditeľstva Baníckeho múzea v Rožňave pamätnú tabuľu ako významnému rodákovi a bývalému zakladateľovi a riaditeľovi múzea.

Autori výstavy sa snažili túto výnimočnú osobnosť Rožňavy predstaviť ako erudovaného výtvarníka, maliara rožňavských zákutí a vynikajúceho grafika. Napriek nútenému odlúčeniu od rodného mesta sa do Rožňavy neustále vracal a vytvoril tu mnoho pôvabných diel za využitia rôznorodých technik, ktoré si Rožňavčania obľúbili a mnohí ich vlastnia ako vzácnu pamiatku na svojho slávneho rodáka. V rámci tohto projektu, ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, je zároveň vydaný aj katalóg k výstave, ktorý zachytáva výber najvýznamnejších výtvarných diel umelca a bude k dispozícii záujemcom vo všetkých prevádzkach múzea.

Mgr. Eva Lázárová, kurátorka výstavy

 

kalman tichy plagat a3 korektury final

KSK logo cmykSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGOlogo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok