Banícke múzeum v Rožňave

CO masky v procese múzejno-pedagogického vzdelávania najmladšej generácie v Baníckom múzeu

Používanie rôznych typov ochranných masiek je aj v súčasnosti dôležité. Ako sme sa mohli dočítať v našom predošlom článku, bolo tomu tak aj v minulosti. V histórii poznáme niekoľko typov ochranných masiek; boli vyrobené z rôznorodých materiálov a využívali sa v čase rôznych zdraviu a životu nebezpečných situácií.

O tom sa mohli dozvedieť žiaci, ktorí nás navštívili počas našich zaujímavých minuloročných podujatí. Téme sme sa v múzeu najviac venovali na Múzejnom RETROdni pred Nocou múzeí a galérií a v rámci Múzejno-pedagogických aktivít k výstave "Čo bolo pred 1989?". Žiaci sa mohli oboznámiť so správnym dezinfikovaním, ošetrením a nasadením CO masiek. Popritom si to všetko mohli aj prakticky vyskúšať. Vtedy sme ešte netušili, na aké dôležité informácie sme upriamili pozornosť našich mladých návštevníkov.


Ochranné masky sa v čase menili, ale nie ich funkcia. Dúfame, že aj v dnešnej pohnutej dobe žiaci od nás získané poznatky vhodne a prakticky zužitkujú pri aktuálnej ochrane proti koronavírusu. Docenia význam ochranných masiek ako aj iných ochranných pomôcok a ich dôležitosť v celosvetovom boji s pandémiou, ktorá nás nečakane prekvapila.

Gabriella Badin

 

Fotogaléria

1

2    3

4    5

    6    8

7    9

KSK logo cmykSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGOlogo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok