Galéria Baníckeho múzea v Rožňave

Prednáška Mgr. Silvie Lörinčíkovej, PhD. z cyklu Vzácne návštevy Rožňavy v 18. a 19. storočí - „Čo videl cisár – pán v Rožňave?“

Mgr. Silvia Lörinčíková, PhD., OZ Rožňavský besedný spolok – Rozsnyói Társalgási Egylet a Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravili pre verejnosť prednášku z cyklu Vzácne návštevy Rožňavy v 18. a 19. storočí s názvom „Čo videl cisár – pán v Rožňave?“ Prednáška sa uskutoční dňa 02. 02. 2023 o 16:00 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave na Námestí baníkov 25.

„Návštevy panovníkov, štátnikov a iných významných osobností boli a sú stále významnou udalosťou každého mesta. O tých dnešných sa dozvedáme zo všetkých médií, ale odkiaľ vieme o tých, ktoré sa udiali pred niekoľkými storočiami? Aby bol náš obraz o vzácnych – a nielen kráľovských návštevách ucelený, predstavíme si aj návštevy významných cirkevných hodnostárov - zemepánov Rožňavy a cestovateľov, ktorí nám o našom meste zanechali zaujímavé svedectvá.

Veríme, že pripravovaná prednáška doplní naše vedomosti o týchto výnimočných udalostiach, ktorým sa v spracovaných dejinách nášho mesta doposiaľ nedostalo toľko pozornosti, ako by si zaslúžili,“ uviedla prednášajúca Mgr. Silvia Lörinčíková, PhD.

Prednáška sa koná ako sprievodné podujatie v rámci Dní mesta Rožňava 2023, kedy si pripomíname už 732. výročie od prvej písomnej zmienky o meste.

Tešíme sa na Vás!

Čo videl cisár pán v Rožňave 13

 

 

 

KSK logo PANTONE SVK horSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGO

logo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok