Galéria Baníckeho múzea v Rožňave

Rožňavský umelec oslávi svoje jubileum výstavou

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, vás pozýva na jubilejnú výstavu rožňavského umelca – Rolanda Neupauera, ktorá sa uskutoční pri príležitosti jeho 40. narodenín. Vernisáž výstavy sa bude konať v priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave dňa 6. februára 2020 o 16:00 hod.

Roland Neupauer predstaví rožňavskému publiku výstavu pod názvom „Roland Neupauer 40“, ktorá bude pozostávať z viacerých cyklov jeho doterajšej tvorby. Aktívne sa začal venovať výtvarnému umeniu po strednej škole, čiže za posledných 20 rokov; a to aj napriek tomu, že sa od roku 2001 u neho začala prejavovať zákerná choroba. V dôsledku svojho hendikepu dochádza od roku 2010 v jeho tvorbe k totálnej zmene spojenej aj s novým spôsobom umeleckého vyjadrovania.

„V jeho tvorbe sú nosnými umeleckými argumentmi priestor, motívy architektonického charakteru a čiastočne interiérového „retro“ designu ako reakcia na nedávnu minulosť“, povedal o tvorbe rožňavského umelca riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave, Pavol Lackanič.

Výstavu si môžete vychutnať do 29. marca 2020 v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave.

Tešíme sa na vašu návštevu!

 

plagat neupauer40 finel web

KSK logo PANTONE SVK horSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGO

logo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok