Banícke múzeum v Rožňave

Jubileum Milana Kapustu - 60 rokov

V dôsledku opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu muselo aj Banícke múzeum v Rožňave zrušiť, alebo presunúť na iný termín viacero zaujímavých podujatí. Nepochybne medzi ne patrí aj výstava významného fotografa, horolezca a jaskyniara Milana Kapustu, ktorá bola pôvodne naplánovaná pri príležitosti jeho životného jubilea v termíne 2.4.-4.5.2020.

Rožňavský rodák Milan Kapusta, nar. 8.6.1960, žije v Košiciach, kde pôsobí ako fotoreportér TASR. Ako horolezec sa zúčastnil na viacerých horolezeckých expedíciách, napr. v Nepále, Nórsku, Špicbergoch, Nemecku a i. Je spoluautorom niekoľkých publikácií, ako napr. Kras Rožňava a okolie, Tatry a kvety... V súčasnosti pripravuje publikáciu Poézia Tatier.

M. Kapusta je autorom, prípadne spoluautorom, viacerých úspešných výstav nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vzájomná spolupráca Baníckeho múzea a M. Kapustu je dlhoročne veľmi intenzívna. V súčasnosti jeho snímky krášlia a dopĺňajú Expozíciu Slovenského krasu a priľahlých oblastí, ako aj novú Expozíciu baníctva a hutníctva Gemera (napr. veľkoformátová snímka pingového poľa nad Čučmou, ktorá je súčasťou diorámy).

Plánovaná výstava Milana Kapustu sa v Baníckom múzeu uskutoční v blízkej budúcnosti v náhradnom termíne, o ktorom Vás budeme včas informovať.

Touto cestou by sme chceli jubilantovi zaželať veľa zdravia, šťastia, osobných i pracovných úspechov. Dúfame, že vyhotoví ešte veľa krásnych fotografií, ktoré potešia nielen oko, ale pohladia aj dušu.

G. Kolesárová

 

1

Ukážka z tvorby M. Kapustu,  foto: Milan Kapusta

 

2

M. Kapusta (vľavo) a A. Buzinkay,  Zádielska dolina - veľký traverz, r.1997, foto archív BM

 

3

Silická ľadnica, foto M. Kapusta

 

KSK logo cmykSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGOlogo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok