Galéria Baníckeho múzea v Rožňave

Ako si zbierky našli nové miesto

V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave dňa 23.03.2020 pracovníci Eva Lázárová, Ingrid Liptáková, Gejza Hermélyi a Ondrej Hacsko začali s premiestňovaním zbierkových predmetov fondu výtvarného umenia do novovytvoreného depozitára, ktorý bol obnovený z

finančných prostriedkov projektu Fondu na podporu umenia (ďalej FPU) MK SR a  aktívnej pomoci Košického samosprávneho kraja v roku 2019. FPU MK SR podporilo projekt sumou 25 000 €, spolufinancovanie zo strany KSK bolo 5 356,41 €. Celkové náklady na nový depozitár boli v sume 30 356,40 € .

Novovytvorený depozitár s namontovaným mobilným závesným rámovým systémom skvalitní a sprehľadní uloženie vzácnych umeleckých diel, zabezpečí ľahšiu a bezpečnejšiu manipuláciu s nimi.

Počas súčasného premiestňovania zbierkových predmetov sa prevádza revízia ich celkového stavu, označenie, zabezpečuje sa ošetrenie a kontroluje sa ich evidencia. Zároveň sa vypracúva aj zoznam s návrhmi na reštaurovanie niektorých zbierkových predmetov. Celkovo je potrebné premiestniť a zrevidovať cca 1 400 evidenčných čísel.

Eva Lázárová

 

POZRITE SI NAŠE VIDEO VO VIDEOGALÉRII

zbierky evka

 

Kalendár

KSK logo cmykSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGOlogo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok