Historická expozícia

August 1968

Banícke múzeum v Rožňave pripomenie udalosti spred päťdesiatich rokov.

Rožňava, 15.08.2018

Banícke múzeum v Rožňave, zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás pozýva na spomienkový deň s názvom August 1968. Múzejníci si chcú aj s Vami pripomenúť udalosti vpádu okupačných vojsk do nášho mesta.

Podujatie sa začne premietaním uchovaného videodokumentu “Rožňava 21.augusta 1968“ a následne Mgr. Pavol Horváth bude pokračovať krátkou tematickou prednáškou. V rámci programu podujatia prítomným taktiež ukáže niektoré miesta Rožňavy späté s udalosťami z r. 1968, na ktorých ešte aj dnes je možné badať viditeľné stopy. Na záver zapália sviečky pri pamätníku Štefana Ciberaja na jeho a pamiatku všetkých ostatných obetí týchto udalostí.

Podujatie určené pre širokú verejnosť sa uskutoční 21.augusta 2018 so začiatkom o 16:30 hod. v Budove riaditeľstva Baníckeho múzea v Rožňave, Šafárikova 31. Nezabúdajme na tieto udalosti, aby sme tak predišli ich opakovaniu.

 PhDr. Erika Hermélyi Gecelovská

 

august 1968

KSK logo cmykSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGOlogo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok