Banícke múzeum v Rožňave

Múzeum v Rožňave má už 120 rokov! Múzejníci chystajú oslavy

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje v dňoch 7. a 8. júna 2022 konferenciu 12 dekád Baníckeho múzea v Rožňave, ktorá sa uskutoční v kongresovom centre na Radnici na Námestí baníkov 16 v Rožňave.

Konferencia, ktorá sa bude konať pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja, Rastislava Trnku, bude súčasťou osláv 120. výročia založenia Baníckeho múzea v Rožňave a pre všetkých zúčastnených je prichystaný bohatý program. Okrem zamestnancov múzea budú mať prednášky aj fundovaní odborníci z Rožňavy, ako aj z celého Slovenska.

Ako informoval riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave, Pavol Lackanič: „Konferenciu slávnostne otvoríme 7. júna o 13:30 hod. na Radnici príhovormi, po ktorých už budú nasledovať samotné prednášky. Záujemcovia sa môžu tešiť na zaujímavé informácie a fakty o múzeu z oblasti histórie, kultúry, architektúry a pod. Na druhý deň ju o 11:45 hod. uzatvorí prednáška Edity Kušnierovej, známej rožňavskej kunsthistoričky a našej dlhoročnej spolupracovníčky. Všetky príspevky budú zároveň publikované v zborníku, ktorý Banícke múzeum pravidelne vydáva pri svojich okrúhlych výročiach a ktorý bude na podujatí zároveň fyzicky predstavený.“

Viac informácií o programe konferencie ako aj podujatiach a výstavách múzea sa dozviete na webe múzea, www.banmuz.sk, ako aj na sociálnych sieťach múzea.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

p1

p2

p3

 

 

 

KSK logo PANTONE SVK horSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGO

logo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok