Divadelný a bábkový workshop

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo pre záujemcov divadelný a bábkový workshop, ktorý sa bude konať počas pracovných dní od 20. 4. 2021 do 30. 4. 2021 v čase 9:00-12:00 a 13:00-15.30.

Workshopy sa uskutočnia ako sprievodné podujatia k projektu Divadelná Rožňava – múzejno-pedagogické bádanie, workshop a prezentácia, a sú určené hlavne pre žiakov základných škôl prvého stupňa. Účastníci aktivít sa oboznámia s aktuálnou výstavou Divadelná Rožňava – Rozsnyói színházi élet a vyrobia si svoju vlastnú bábku.

Vzdelávacia aktivita - divadelný a bábkový workshop sa v prípade uvoľnenia opatrení uskutoční za prísneho dodržiavania aktuálnych epidemiologických nariadení. Pre základné školy je tak pripravená dvojitá forma vzdelávania; t.j. workshopy budú za priaznivých okolností realizované v priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave alebo priamo na školách.

Projekt je súčasťou voľného pokračovania múzejno-pedagogického cyklu Živé múzeum, v rámci ktorého záujemcovia získajú nové poznatky o rožňavskom divadelníctve.       

Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Partneri projektu Divadelná Rožňava - múzejno-pedagogické bádanie, workshop a prezentácia: Mestské divadlo Actores Rožňava, Divadlo rozprávok - Meseszínház, Divadlo Theátrum, Bábkové divadlo v Košiciach, Divadlo Thália Színház a Gymnázium P. J. Šafárika – Pavol Jozef Šafárik Gimnázium Rožňava

Viac informácií o ďalších aktivitách Baníckeho múzea v Rožňave nájdete na stránke www.banmuz.sk.

Tešíme sa na vašu účasť!

Gabriella Badin, zodpovedná osoba za projekt

Kontakt: pedagog.galeria@banmuz.sk, 0907 769 3387

KSK logo PANTONE SVK horSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGO

logo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok