Galéria Baníckeho múzea v Rožňave

Tajomstvo medovníkového srdca

Výstava Tajomstvo medovníkového srdca predstaví návštevníkom nielen históriu a osobnosti medovnikárstva, ale aj unikátnu medovnikársku dielňu Lefterovcov, jednej z posledných košických medovnikárskych rodín, ktorá spolupracovala s ďalšou významnou medovnikárskou rodinou Novellyovcov. Výstava je zároveň venovaná genéze a vývoju medovnikárskych foriem a medovníkov, ktoré v priebehu stáročí podliehali rôznym módnym trendom. Výstava prezentuje drevené historické formy z 18. a 19. storočia, plechové formy zo zbierok Východoslovenského múzea, medovníky, ktoré boli vytvorené na drevených formách, medovníky z plechových foriem a súčasné medovníčky z dielní šikovných medovnikárok. Výstava predstavuje tradíciu významných košických medovnikárskych rodín, unikátnu medovnikársku dielňu rodiny Leflerovcov, genézu a vývoj historických foriem na tvorbu medovníkov od 18. storočia zo zbierok Východoslovenského múzea v Košiciach.

V Rožňave bude výstava doplnená o zbierky Baníckeho múzea v Rožňave viažuce sa k medovnikárskemu remeslu a o ukážku medovníkov a medovníkových výrobkov.

Mgr. Ľudmila Mitrová, Východoslovenské múzeum v Košiciach

 

tajomstvo medovnikoveho srdca plagat

 

Na túto výstavu nadväzujú sprievodné podujatia - vianočné tvorivé dielne:

 

Pozývame Vás stráviť predvianočnú atmosféru v MEDOVNÍKOVE.

V spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave pripravila Lada kreatív aj tento rok obľúbený kurz predvianočného zdobenia medovníkov.
Spoločne odhalíme tajomstvo mäkkých medovníkov a bielkovej polevy. Na kurze dostanete recepty na medovníčky nadýchané a mäkké. Na medovníčky, ktoré vám nestvrdnú a ak ich uchránite pred mlsnými jazýčkami vydržia aj pol roka. Potom si spoločne vyskúšame sladké kreslenie zdobiacim vreckom. Naučíme sa ťahať rovné čiary, ale i robiť pekné vlnovky. Hotové medovníky si v peknej krabičke zoberiete domov. 

KURZ TRVÁ: cca 120 min.
DÁTUM: streda 28.11.2018 o 17.00 hod.
CENA: 15 eur ( zahŕňa 10 ks medovníkov, bielkovú polevu, zdobiace vrecko, krabičku)
MIESTO: Galéria Baníckeho múzea na Námestí Baníkov v Rožňave
PRIHLÁŠKY: telefón: 0905 657 639 (prosím kontaktovať nás po 15,00 hod.), 058/734 37 10
e-mail: dana.lackova@centrum.sk

Prihláste sa prosím najneskôr 3 dni pred kurzom, aby sme pre všetkých pripravili pracovný materiál a pracovné pomôcky. 

 

VOŇAVÝ VIANOČNÝ VENČEK

Nadštandardné pracovné kontakty s Baníckym múzeom v Rožňave umožnili Lada kreatív pripraviť pre vás aj originálny vianočný tvorivý kurz. Vyrobíme si na ňom voňavý venček z pravých ozdobených medovníkov, škorice, koriandra, pomarančov a rôznych zaujímavých a voňavých ingrediencií. Venček si budete môcť doma zavesiť na dvere, alebo použiť ako dekoráciu vášho slávnostného stola. Hotový venček si v peknej krabičke zoberiete domov. 
LADA kreatív vám pripraví všetky pracovné materiály a pomôcky. Na ochranu vášho oblečenia budete mať k dispozícii pracovné zástery. 

KURZ TRVÁ: cca 120 min.
DÁTUM: streda 12.12..2018 17.00 hod.
CENA: 20 eur ( zahŕňa lektoring, venčekový korpus, ozdobené medovníky, voňavé korenie, stuhy, dekoračný materiál a krabičku v ktorej si venček odnesiete domov)
MIESTO: Galéria Baníckeho múzea na Námestí Baníkov v Rožňave
PRIHLÁŠKY: e-mail: dana.lackova@centrum.sk ;
telefón 0905 657 639 (prosím kontaktovať nás po 15,00 hod.), 058/734 37 10

Prihláste sa prosím najneskôr 3 dni pred kurzom, aby sme pre všetkých pripravili pracovný materiál a pracovné pomôcky.

TEŠÍME SA NA SPOLOČNÉ TVORENIE !

 medovnikovo

KSK logo cmykSme partner TI web fond na podporu umenia

 

 LOGO

logo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok