Zážitkové centrum Sentinel

Príprava Geologickej bádateľne je v plnom prúde

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, vybuduje v areáli Zážitkového centra Sentinel Geologickú bádateľňu a doplní Expozíciu baníctva a hutníctva Gemera.

Cieľom bádateľne je zlepšiť kvalitu služieb a posilniť regionálny turizmus na území Košického samosprávneho kraja v oblasti spoznávania montánnej histórie regiónu Gemer z pohľadu mladých ľudí, ktorí v regióne trvalo žijú alebo ním z rôznych dôvodov prechádzajú. Hlavnou cieľovou skupinou sú študenti stredných škôl, pre ktorých bude prispôsobená aj odborná náročnosť a aktivity múzejnej pedagogiky v novovytvorenej bádateľni.

Projekt si dáva za úlohu vytvoriť na nádvorí areálu interaktívnu Geologickú bádateľňu a doplniť Expozíciu baníctva a hutníctva Gemera o exteriérovú časť – prezentáciu výrobkov gemerských železiarní a zlievarní, čím sa vytvorí zaujímavý nový produkt Baníckeho múzea v Rožňave. Dve obsahovo a účelovo úzko prepojené časti projektu umiestnené v exteriéri, aj vzhľadom na použitie nových trendov prezentácie, pritiahnu domáceho aj zahraničného návštevníka, dokonca aj takého, ktorý už múzeum navštívil a využíval jeho služby“, uviedol na margo projektu riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave, Pavol Lackanič.

Realizácia Geologickej bádateľne je už v plnom prúde a do konca tohto mesiaca je plánované aj dokončenie projektu. Slávnostné otvorenie Geologickej bádateľne sa uskutoční dňa 28. novembra 2019 v Zážitkovom centre SENTINEL za prítomnosti predsedu Košického samosprávneho kraja, Rastislava Trnku.

               „Geologická bádateľňa je jedným zo šiestich projektov realizovaných z výzvy Terra Incognita v rámci programu Tradície inšpirujú inovácie. Z tejto výzvy podporil Košický samosprávny kraj projekty kultúrnych organizácií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti v celkovej výške takmer 100 000 eur. Projekt v Rožňave vynikajúco dopĺňa aktivity, ktoré pripomínajú banícku tradíciu na Gemeri a Spiši moderným spôsobom, aby bola atraktívna aj pre mladšie generácie,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

 

 

1

2

 

3

 

 

4

KSK logo cmykSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGOlogo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok