Banícke múzeum v Rožňave

Odborná konferencia zasvätená Kálmánovi Tichymu

24. októbra 2018 zorganizovalo Banícke múzeum v Rožňave odbornú konferenciu Kálmán Tichy – významná osobnosť Rožňavy, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 60 záujemcov z členov odbornej i laickej verejnosti. Konferencia sa konala ako finálne podujatie Roka Kálmána Tichyho 2018 a projekt múzea, ktorý zahŕňal okrem konferencie aj vydanie dvojjazyčnej propagačnej skladačky (slovenský a maďarský jazyk). V zaujímavom programe konferencie vystúpilo spolu 8 odborníkov, ktorí sa venujú osobnosti a diele Kálmána Tichyho, pričom polovica z nich do Rožňavy zavítala z Maďarska. Vďaka projektu bolo pre účastníkov zabezpečené kvalitné simultánne tlmočenie medzi oboma rokovacími jazykmi konferencie (slovenský a maďarský jazyk).

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia sumou 2 000 eur, pričom na podujatí bola prezentovaná aj propagačná skladačka venovaná tejto významnej osobnosti Rožňavy.

Pavol Lackanič

skladacka tichy dotlace

KSK logo cmykSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGOlogo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok