Gallery of Minnig Museum in Rožňava

Tajomstvo medovníkového srdca

Výstava Tajomstvo medovníkového srdca predstaví návštevníkom nielen históriu a osobnosti medovnikárstva, ale aj unikátnu medovnikársku dielňu Lefterovcov, jednej z posledných košických medovnikárskych rodín, ktorá spolupracovala s ďalšou významnou medovnikárskou rodinou Novellyovcov. Výstava je zároveň venovaná genéze a vývoju medovnikárskych foriem a medovníkov, ktoré v priebehu stáročí podliehali rôznym módnym trendom. Výstava prezentuje drevené historické formy z 18. a 19. storočia, plechové formy zo zbierok Východoslovenského múzea, medovníky, ktoré boli vytvorené na drevených formách, medovníky z plechových foriem a súčasné medovníčky z dielní šikovných medovnikárok. Výstava predstavuje tradíciu významných košických medovnikárskych rodín, unikátnu medovnikársku dielňu rodiny Leflerovcov, genézu a vývoj historických foriem na tvorbu medovníkov od 18. storočia zo zbierok Východoslovenského múzea v Košiciach.

V Rožňave bude výstava doplnená o zbierky Baníckeho múzea v Rožňave viažuce sa k medovnikárskemu remeslu a o ukážku medovníkov a medovníkových výrobkov.

Mgr. Ľudmila Mitrová, Východoslovenské múzeum v Košiciach

 

tajomstvo medovnikoveho srdca plagat

 

Na túto výstavu nadväzujú sprievodné podujatia - vianočné tvorivé dielne:

 

Pozývame Vás stráviť predvianočnú atmosféru v MEDOVNÍKOVE.

V spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave pripravila Lada kreatív aj tento rok obľúbený kurz predvianočného zdobenia medovníkov.
Spoločne odhalíme tajomstvo mäkkých medovníkov a bielkovej polevy. Na kurze dostanete recepty na medovníčky nadýchané a mäkké. Na medovníčky, ktoré vám nestvrdnú a ak ich uchránite pred mlsnými jazýčkami vydržia aj pol roka. Potom si spoločne vyskúšame sladké kreslenie zdobiacim vreckom. Naučíme sa ťahať rovné čiary, ale i robiť pekné vlnovky. Hotové medovníky si v peknej krabičke zoberiete domov. 

KURZ TRVÁ: cca 120 min.
DÁTUM: streda 28.11.2018 o 17.00 hod.
CENA: 15 eur ( zahŕňa 10 ks medovníkov, bielkovú polevu, zdobiace vrecko, krabičku)
MIESTO: Galéria Baníckeho múzea na Námestí Baníkov v Rožňave
PRIHLÁŠKY: telefón: 0905 657 639 (prosím kontaktovať nás po 15,00 hod.), 058/734 37 10
e-mail: dana.lackova@centrum.sk

Prihláste sa prosím najneskôr 3 dni pred kurzom, aby sme pre všetkých pripravili pracovný materiál a pracovné pomôcky. 

 

VOŇAVÝ VIANOČNÝ VENČEK

Nadštandardné pracovné kontakty s Baníckym múzeom v Rožňave umožnili Lada kreatív pripraviť pre vás aj originálny vianočný tvorivý kurz. Vyrobíme si na ňom voňavý venček z pravých ozdobených medovníkov, škorice, koriandra, pomarančov a rôznych zaujímavých a voňavých ingrediencií. Venček si budete môcť doma zavesiť na dvere, alebo použiť ako dekoráciu vášho slávnostného stola. Hotový venček si v peknej krabičke zoberiete domov. 
LADA kreatív vám pripraví všetky pracovné materiály a pomôcky. Na ochranu vášho oblečenia budete mať k dispozícii pracovné zástery. 

KURZ TRVÁ: cca 120 min.
DÁTUM: streda 12.12..2018 17.00 hod.
CENA: 20 eur ( zahŕňa lektoring, venčekový korpus, ozdobené medovníky, voňavé korenie, stuhy, dekoračný materiál a krabičku v ktorej si venček odnesiete domov)
MIESTO: Galéria Baníckeho múzea na Námestí Baníkov v Rožňave
PRIHLÁŠKY: e-mail: dana.lackova@centrum.sk ;
telefón 0905 657 639 (prosím kontaktovať nás po 15,00 hod.), 058/734 37 10

Prihláste sa prosím najneskôr 3 dni pred kurzom, aby sme pre všetkých pripravili pracovný materiál a pracovné pomôcky.

TEŠÍME SA NA SPOLOČNÉ TVORENIE !

 medovnikovo

KSK logo cmykSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGOlogo tg new

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok