Zážitkové centrum Sentinel

Noc múzeí a galérií 2018

Záujem verejnosti o každoročné podujatie sa opäť potvrdil.

Aj Banícke múzeum v Rožňave bolo medzi takmer šesťdesiatkou múzeí a galérií na Slovensku, ktoré sa zapojili do každoročne organizovaného medzinárodného podujatia Noc múzeí a galérií 2018.

dsc 4601

 

Toto podujatie sa začalo v piatok 18. mája 2018 už tradičným Andrássyho dňom III. tentoraz zameraným na dopravu. Deti materských a základných škôl začali prichádzať hneď od skorého rána. Pracovníci múzea ich previedli všetkými expozíciami v areáli Zážitkového centra Sentinel vrátane novej Expozície baníctva a hutníctva Gemera. Veľký záujem bol aj o prednášky venované téme historických vozidiel. Tí, ktorí bažili po väčšom množstve vedomostí, sa zastavili pri stánku s knihami a časopismi o doprave, alebo si prezreli dobové fotografie historických automobilov. Deti mali možnosť zúčastniť sa aj množstva ďalších aktivít. Najprv si na nádvorí prehliadli vystavené veterány, no už tradične bol veľký záujem o jazdu banským vláčikom. Mladšie deti si svoje zručnosti otestovali pri jazde zručnosti na odrážadlách, kolobežkách a bicykloch. Na stanovišti tvorivých dielní si vyrobili šiltovky a semafóry, a následne sa naučili ako správne poskytnúť prvú pomoc. K záveru dňa si aj široká verejnosť mala možnosť vypočuť prednášky. Andrássyho dňa III. sa zúčastnilo 897 detí a dospelých.

dsc 4773

dsc 4870

 

Hneď na druhý deň samotná Noc múzeí a galérií 2018 sa začala v neskorších popoludňajších hodinách o 17:00 hod. Hneď na jej začiatku sa návštevníkom predviedla viac než päťdesiatka veteránov a až potom sa rozpŕchli do expozícií v areáli Zážitkového centra Sentinel. Aj v tento deň premával banský vláčik. Akonáhle sa zotmelo, vypli sa hlavné svetlá a zažali fakle, návštevníci mohli vidieť múzeum aj z trochu inej perspektívy. Počas podujatia múzeum navštívilo 425 záujemcov a my veríme, že o rok si do Baníckeho múzea v Rožňave opäť nájdu cestu.

Erika Hermélyi Gecelovská 

dsc 4895

 

Kalendár

KSK logo cmykSme partner TI web fond na podporu umenia

 

LOGOlogo tg new

Táto stránka využíva Cookies. Ich využívanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Pokračovaním v používaní stránky predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť.
Podrobnejšie informácie Ok