Galéria Baníckeho múzea v Rožňave

Krehké čaro kraslíc - Törékeny varázslatok

13. 3. 2018 - 22. 5. 2018
Galéria Baníckeho múzea v Rožňave

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja Vás srdečne pozýva na otvorenie výstavy kraslíc pod názvom „Krehké čaro kraslíc“ ktoré sa uskutoční 13. marca 2018 o 16.00 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave Na výstave bude možné vidieť zbierkové predmety Baníckeho múzea v Rožňave, Gemerského múzea v Putnoku, Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote a predmety viacerých gemerských výrobcov kraslíc.

Príhovory: Pavol Lackanič, riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave a Zs. Ujváry Mária, riaditeľka Gemerského múzea v Putnoku.

Zdobenie kraslíc predvedú: Zs. Ujváry Mária, Dana Lacková, Magyar Jolán.

Výstava potrvá do 22 mája 2018.

 

A Rozsnyói Bányászati Múzeum, A Kassa megyei önkormányzat kulturális intézménye tisztelettel meghívja Önt, kedves családját és érdeklődő barátait 2018. március 13-án 16.00 órára a Rozsnyói Bányászati Múzeum Galériájába Rozsnyó, Bányászok tere 25. „Törékeny varázslatok” című hímes tojás kiállítás ünnepélyes megnyitására. A tárlatban a Rozsnyói Bányászati Múzeum, a rimaszombati Gömör-Kishonti Múzeum, a putnoki Gömöri Múzeum és több gömöri tojás készítő gyűjteményét tekinthetik meg.

Köszöntőt mond: Pavol Lackanič múzeumigazgató, Rozsnyói Bányászati Múzeum és Zs. Ujváry Mária múzeumigazgató, Gömöri Múzeum és Holló László Galéria, Putnok.

A tojás festést bemutatja: Zs. Ujváry Mária, Dana Lacková és Magyar Jolán.

A kiállítás megtekinthető: 2018. május 22.

plagt krehk aro kraslc web

 

kosicky samospravny krajterraincognita fond na podporu umenia