6
mar

Prednáška Osobnosť Kálmána Tichyho

   Posted by: admin   in Archív 2018

Dňa 1.marca 2018 o 16.00 hod. sa uskutočnila prvá prednáška v rámci celoročného podujatia Rok Kálmána Tichyho v priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave.

Zúčastnených privítal a celý cyklus prednášok otvoril predseda Občianskeho združenia Pre partnerské mestá Rožňavy Ing. František Kardoš. Prednášku Zoltána Bekeho pod názvom Osobnosť Kálmána Tichyho si prišlo vypočuť mnoho záujemcov. Odznela v maďarskom jazyku, tlmočila do slovenského jazyka Eva Tományová. Prednášajúci, ale aj obyvatelia mesta, priniesli ukážky predmetov aj výtvarných diel signovaných Kálmánom Tichym. Prednáška bola veľmi pútavá a podala prierez ťažkou životnou dráhou umelca. Všetci zúčastnení prejavili spokojnosť s podujatím a tešia sa na ďalšiu prednášku, ktorá bude 22. marca 2018 o 16.00 hod. pod názvom Kálmán Tichy – publicista.

Mgr. Eva Lázárová

This entry was posted on utorok, marec 6th, 2018 at 7:15 and is filed under Archív 2018. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed at this time.