Živé múzeum VI.- Tradičné remeslo valchárov a súkenníkov na Gemeri

Plstenie a splsťovanie

Dňa 13. októbra 2017 sa konal v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave v spolupráci s Mestom Rožňava v poradí druhý odborno-vzdelávací seminár zameraný na tému tradičného valchárstva a súkenníctva na Gemeri – plstenie a  splsťovanie.

Keďže na náš prvý seminár boli u odbornej verejnosti veľmi dobré ohlasy, na druhom sme tak privítali dokonca aj kolegov z Múzea Červený Kláštor, ďalej odborných pedagógov zo Základnej umeleckej školy v Rožňave ako aj zamestnankyne zo špeciálnych zariadení pre dospelých z Domova sociálnych služieb JASANIMA.

Program druhého seminára sa nelíšil od programu toho predchádzajúceho. Účastníkov školila Dóra Egyházy, majsterka plstenia; zo strany Baníckeho múzea v Rožňave odborní zamestnanci Gabriella Badin, Martin Kováč ako aj lektorka Ingrid Liptáková.

Seminár prebiehal v tvorivej atmosfére. Účastníci si predsavzali, že sa ešte vrátia so svojimi skupinami s cieľom ešte lepšie si osvojiť zaujímavé techniky tohto tradičného remesla, čo potom kreatívne využijú aj vo svojich  inštitúciách.

Projekt z verejných zdrojov podporil  Fond na podporu umenia.

Gabriella Badin Foto: Martin Kováč

 
This entry was posted on utorok, október 24th, 2017 at 10:17 and is filed under Archív 2017. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed at this time.