30
jún

Z vernisáže absolventov ZUŠ Rožňava

   Posted by: admin   in Archív 2017

15. júna 2017 sa v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave uskutočnila vernisáž výstavy výtvarných prác absolventov Základnej umeleckej školy v Rožňave: Sarah Gembickej, Andrei Gibasovej, Nicol Garajovej, Viktórii Valkovej, Anabele Vaszilovej, Kataríne Stohrovej a Daniele Majorčíkovej.

Výstavu otvorili riaditelia zúčastnených inštitúcií Mgr. Pavol Lackanič a Mgr. Monika Kerekešová, DiS. art. a následne odovzdali slovo učiteľkám, ktoré s absolventmi pracovali počas štúdií: Mgr. Jane Kušnierovej a Mgr. Astride Kiss. Po slávnostnom odovzdaní vysvedčení sa k slovu dostala aj jedna mamička absolventov, ktorá poďakovala pedagógom za ich obetavú prácu.

Nie je nič krajšie a dojímavejšie, ako keď sa absolvent poďakuje svojim pedagógom. Takto učinila aj Sarah Gembická, ktorá vyjadrila svoju vďaku aj v mene ostatných spolužiakov:

Vážení rodičia, učitelia, prítomní!

V prvom rade sa chcem poďakovať rodičom, pretože vy ste boli prví, ktorí si všimli náš záujem o papier, farby a štetce. Vy ste si všimli náš cit k umeniu a našu odlišnosť od ostatných detí. Prví ste si všimli, že naše slniečko je pekné guľaté, že náš koník, ktorý sa často krát podobal skôr na psíka, bol krásny a že okná na domčeku sú menšie, ako dvere. A práve preto ste sa nás rozhodli zapísať na ZUŠ.

 Od našej prvej návštevy, ktorá sa časom zmenila na pravidelnú dochádzku už ubehlo deväť rokov a my sme sa čo-to naučili. Za všetky vedomosti vďačíme učiteľkám, ktoré si na seba vzali neľahkú úlohu. Mnoho krát sa nám nedarilo a niekedy sme aj pregumovali dieru do papiera. Často krát sme závideli našim spolužiakom ich voľný čas, ktorý sme my venovali farbám a štetcom.

Za každou prácou sa schová mnoho úsilia a času. Myslím, že každý absolvent, čo tu dnes stoji, je hrdý na to čo dokázal a dúfam, že vy taktiež.“

Vernisáž so svojim kultúrnym vystúpením spestrili pedagógovia a žiaci Základnej umeleckej školy v Rožňave.

Gabriella Badin

Foto: Janka Vaisová

This entry was posted on piatok, jún 30th, 2017 at 15:36 and is filed under Archív 2017. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed at this time.